Las Vegas

Autor: Ľudmila Moleková | 22.11.2011 o 12:30 | Karma článku: 5,86 | Prečítané:  1524x

Vymenovať všetky prívlastky, ktoré sa pripisujú tomuto mestu by zabralo niekoľko riadkov. Napokon, každý návštevník si o ňom vytvorí vlastný názor. Niekto ho bude zatracovať ako symbol nevkusu a gýču, niekoho možno očarí a mesto si zamiluje. V každom prípade je Las Vegas svojim charakterom jedinečné a zaujímavé miesto.

svetla.jpg

Nás Las Vegas nešokoval tak, ako to má pre zábavychtivých turistov pripravené. Ak do mesta prichádzate po prvý raz, odporúča sa prísť podvečer. V čase, keď už  je vysvietený miliónmi farebných svetiel a žiariacich neónov. Vtedy by to mal byť ten správny privítací zážitok. Iba za úplnej tmy si môžete naplno vychutnať všetko, čo ste od tohto miesta očakávali. Ulice plné pestrofarebných neónov, blikajúce reklamy krikľavých farieb, vysvietené kasína. Množstvo kasín. 

mesto.jpg

Las Vegas prekvital aj v neľahkých časoch veľkej hospodárskej krízy. V tom období sa na neďalekej rieke Colorado stavala známa priehrada  Hoover Dam a robotníci utrácaním časti svojich výplat v kasínach významne pomohli rozvoju mesta. K piatim tisíckam budovateľov priehrady sa  pridávali aj vojaci z blízkej základne Nellis Air Force.

noc.jpg

O ubytovanie nie je v Las Vegas problém. Mesto má hotely pre všetky skupiny návštevníkov. Platí zaujímavé pravidlo, že ak hotel prestane vyhovovať súčasným požiadavkám, jednoducho sa zbúra a na jeho mieste sa postaví nový, modernejší. Preto sa ľahko môže stať, že ak sa vrátite do Las Vegas, už nenájdete hotel v ktorom ste boli ubytovaní pred pár rokmi.

paris.jpg

Hlavnou tepnou celého mesta je ulica Strip. Okolo nej sú rozložené najznámejšie hotely so svojimi megakasínami. Je ich mnoho a kapacita každého sa počíta na stovky až tisícky ubytovaných. Každý hotel má svoju vlastnú identitu, vlastný program a svoje jedinečné atrakcie na prilákanie turistov.

strip.jpg

Pre utrácanie peňazí a času je Las Vegas ideálne miesto. Peniaze môžete nenávratne uložiť v hociktorom kasíne a o skrátenie času sa starajú hotely, ktoré sa predbiehajú vo vymýšľaní programu a objednávaním vystúpení najznámejších umelcov sveta. Ak si chcete najvýznamnejšie hotelové komplexy v pohode, bez náhlenia prehliadnuť a tiež sa zúčastniť ich veľkolepých „show“, potrebujete na každý hotel niekoľko hodín. Čas je v Las Vegas nepodstatný, napríklad, nikde na verejnosti neuvidíte hodiny. Optimálny pobyt na lepšie spoznanie najvýznamnejších hotelov s ich kasínami je aspoň päť dní.

casino.jpg

Las Vegas má nespočetne veľa rozličných prívlastkov. Je hlavným mestom hier a hazardu, mesto hriechu a nerestí, mesto stratených snov a ilúzií, mesto gýču a nevkusu, továreň na peniaze a má ešte mnoho iných charakteristík. Mne je najviac blízky približný preklad „loss of wages“ – mesto stratenej výplaty. Ľudia nielen z USA, ale z celého sveta sa nadšene hrnú do kasín s túžbou vyhrať a zbohatnúť a domov sa potom vracajú  nešťastní a so „stratenou výplatou“.

cesta.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?